Choose language:

 • Home
 • >
 • Investment gold and silver
 • >
 • Gold coins
 • >
 • Wiener Philharmoniker
 • >
 • Gold coins Philharmoniker - 10 pcs 1 ounce
 • Wiener Philharmoniker

  Gold coins Philharmoniker - 10 pcs 1 ounce

  In warehouse: Bratislava and Prague

  18 257,93

  Pay in CZK
  exempt from VAT

  Weight

  311.00 g

  Year of minting

  not distinguished

  Metal

  Au

  Producer

  Münze Österreich

  Product code

  10oz_wp

  Current repurchase price: 17 456,53

  producer

  Münze Österreich

  Münze Österreich, známa aj ako Austrian Mint, je jedným z najstarších a najvýznamnejších hráčov v medzinárodnom mincovníctve. S viac ako 800 rokmi histórie, táto mincovňa je hrdým strážcom mincovníctva a pokladnicou európskej a rakúskej histórie.

  Sídlo mincovne Münze Österreich sa nachádza v rakúskej metropole Viedni. Jej začiatky siahajú až do roku 1194, kedy Richard I. Levie srdce zaplatil výkupné rakúskemu vojvodovi Leopoldovi V. v podobe 100 000 hrivien striebra. Polovica tohto striebra sa potom použila na vytvorenie nových mincí, čo označuje začiatok histórie rakúskej mincovne. Od svojho založenia prešla mnohými zmenami a vývojom, aby dnes patrila medzi najrenomovanejšie mincovne s bohatou históriou a tradíciou.


  Jedným z najznámejších produktov mincovne Münze Österreich je séria mincí Vienna Philharmoniker. Tieto mince, ktoré sú dostupné v zlate, striebre a platinovej verzii, patria medzi najpredávanejšie investičné mince na svete. Mince Philharmoniker sú obľúbené pre svoju kvalitu razenia a krásny dizajn, ktorý oslavuje hudbu a kultúru Viedne. Münze Österreich je známa svojimi kvalitnými a precíznymi mincami, ktoré sú vyrábané tradičnými postupmi. Mince vyrobené v mincovni Münze Österreich majú medzinárodnú prestíž a sú vyhľadávané zbierateľmi, investormi a numizmatikmi z celého sveta.

  More details
  product

  Gold coins Philharmoniker - 10 pcs 1 ounce

  Investičné zlaté mince Wiener Philharmoniker sú populárnym a uznávaným zlatým investičným produktom vydávaným mincovňou Münze Österreich.

  Tieto mince boli prvýkrát vydané v roku 1989 a odvtedy získali veľkú obľubu medzi investormi.Vzhľadom na ich popularitu a uznávanie sú však veľmi likvidné na celom svete a sú akceptované vo väčšine krajín bez akýchkoľvek problémov. Wiener filharmonikery sú najpredávanejšie zlaté mince v Európe.Sú oficiálnym platidlom v Rakúsku a v tejto krajine majú status zákonného platidla.


  Philharmoniker mince sú vyrobené z 99,99% čistého zlata. Minca sa razí bežne v 5 veľkostiach - 1 unca (31,1 g) , 1/2 unce (15,55 g), 1/4 unce (7,78 g) , 1/10 unce (3,11 g) a 1/25 unce (1,24 g). Investori majú tak možnosť zvoliť si mincu, ktorá najlepšie vyhovuje ich finančným možnostiam a investičným cieľom.


  DIZAJN MINCE:


  Na prednej - lícnej strane mince je zobrazený slávny orgán zo Zlatej sályViedeňskej filharmónie, názov krajiny výrobcu - REPUBLIK ÖSTERREICH , rok razby, hmotnosť a nominálna hodnota podľa veľkosti mince.


  Na zadnej - rubovej strane mince je zobrazený slávny filharmonický orchester Viedeňskej filharmónie, zahrávajúci na rôzne strunové a dychové hudobné nástroje – lesný roh, fagot, harfu, violončelo a husle . V hornej časti je uvedený názov mince WIENER PHILHARMONIKER. Celkový dizajn mince je veľmi pekný a reprezentuje hrdosť Rakúska vo svete hudby a kultúry.