Mezi bankovkami tzv. londýnské emise, které budou draženy na aukci pod pořadovým číslem 27, jsou výjimečné a velmi vzácné exempláře. Položky č. 547 a 550 jsou barevné návrhy na 50 Kčs a 100 Kčs bez roku vydání. Název „londýnská emise“ se používá proto, že bankovky byly vytištěny exilovou československou vládou v britských tiskárnách. 50 Kčs 1945 s motivem osobnosti M. R. Štefánika tištěná v londýnské tiskárně Waterlow & Sons je anulát se sériovým písmenem A. Bankovka má odlišné barevné provedení lícové strany, s výraznějšími barvami, a místo zelené barvy převažují na lipových listech žlutá a sytě oranžová. Bankovka je se třemi perforovanými otvory o průměru 2 mm. Vyobrazení v barevné podobě bude publikováno i v našem dalším vydání katalogu bankovek.
100 Kčs je s motivem osobnosti T.G. Masaryka, byla vytisknuta v anglické tiskárně Bradbury, Wilkinson & Company v New Maldenu (hrabství Surrey). Jak u 50 Kčs tak u 100 Kčs je jiný barevný navrh. Tentokrát se však nejedná o anulát, ale o bankovní vzor s červeným přetiskem SPECIMEN na líci a se dvěma menšími červenými přetisky SPECIMEN na rubu. Barevný návrh se od oficiální bankovky určené do oběhu liší tím, že má, kromě zmíněných přetisků, fialovohnědý odstín. A to nejen na lícní straně bankovky, jak je tomu v případě 50 Kčs, ale i na rubové.
Obě bankovky jsou ve špičkovém sběratelském stavu a s UNC vhodným pro specializované sbírky.
Jako zajímavost můžeme uvést, že na obou bankovkách je faksimile podpisu tehdejšího ministra financí Dr. Ladislava Karla Feierabenda. A právě ve vile tohoto významného československého politika a národohospodáře sídlí naše pražská pobočka. Na vile, která stále patří jeho potomkům, je umístěna i jeho pamětní tabule.