cz en sk
Služby

Predaj & Výkup & Komis - prevádzkujeme kamenné predajne v Bratislave a Prahe a tiež internetový obchod. U nás si môžete zakúpiť mince, medaily, bankovky, vyznamenania a všetky základné numizmatické pomôcky. Od fyzických aj právnických osôb vykupujeme resp. berieme do komisu mince, medaily, bankovky, vyznamenania a tiež investičné drahé kovy.

Aukčný predaj - od roku 2011 organizujeme dva krát ročne numizmatické aukcie. Okrem fyzickej účasti priamo v sále je vždy možné zúčastniť sa na aukcii aj prostredníctvom internetu. Z toho dôvodu sa na našich aukcií zúčastňujú dražitelia z celého sveta. V aukcii tak dokážeme predať aj položky, ktoré je veľmi ťažké zobchodovať na lokálnom numizmatickom trhu. Väčšina aukčných položiek pochádza od zberateľov a obchodníkov, ktorí sa nachádzajú vo všetkých častiach sveta. Špičkový zberateľský materiál dokážeme úspešne získať aj vďaka politike nulových poplatkov pre vkladateľov aukčného materiálu (asi ako jediný aukčný dom v regióne). V naších aukciách sme dosiahli cenové rekordy v podobe najdrahších predaných položiek pochádzajúcich z územia Českej a Slovenskej republiky. Už niekoľko rokov po sebe sme najväčším aukčným domom v regióne (ČR a SR) z pohľadu objemu predaných aukčných položiek za rok.

Predaj a odkup drahých kovov - v našich predajniach, ale aj prostredníctvom našej webovej stránky si môžete zakúpiť zlaté alebo strieborné mince a zliatky (tehličky). Našimi partnermi sú len renomované európske a svetové mincovne. Puncový úrad Slovenskej republiky nám udelil Zodpovednostnú značku na predaj investičného zlata a striebra. Ceny drahých kovov sa nna našej stránke eustále aktualizujú na základe spotovej ceny zlata alebo striebra na burze (XAU, resp. XAG). V každom okamihu tak môžete u nás nakúpiť drahé kovy za cenu, ktorá je odrazom vývoja ich ceny na svetových burzách. Rovnako transparentne postupujeme aj pri výkupe drahých kovov (vykupujeme iba mince a zliatky, nie zlomkové zlato). U každého produktu okrem aktuálnej predajnej ceny zobrazujeme aj aktuálnu výkupnú cenu. Ak Vás zaujíma téma investovania do drahých kovov, skontaktujte nás a my Vám radi poradíme, ako sa v tejto téme najlepšie zorientovať a odporučíme Vám, ktoré produkty sú pre Vás najvhodnejšie.

Overovanie pravostí mincí - naše pracoviská sú profesionálne vybavené po technickej aj personálnej stránke, vďaka čomu dokážeme klientom odborne poradiť a odhaliť prakticky akýkoľvek falzifikát. Vďaka spolupraci s viacerými múzeami a súdnymi znalcami v odbore numizmatika, dokážeme zabezpečiť aj súdno-znalecké posudky.

Investičné poradenstvo – vieme Vám poradiť ako čo najlepšie namiešať svoje investičné portfolio za účelom jeho diverzifikácie. Ohľadom poradenstva pre investovanie do numizmatiky a drahých kovov sme najlepší na trhu.

Zastupovanie klientov na aukciách - okrem organizovania vlastných numizmatických aukcií poskytujeme našim klientom aj služby zastupovania na rôznych aukciách po celom svete. Sme partnermi mnohých medzinárodných aukčných domov, ich aukcie pravidelne navštevujeme a pre našich klientov obhliadame a dražíme aukčné položky.

Naše predajne nájdete v Bratislave a v Prahe, kde Vás radi privítame osobne.

Tešíme sa na stretnutie.

Kolektív spoločností Macho & Chlapovič